Nasza Okolica

Krasnobród posiada niezaprzeczalne walory klimatyczne, które stanowią o jego dużej atrakcyjności, jako miejscowości wypoczynkowo-wczasowej i uzdrowiskowej. Przyjeżdżający latem wypoczywają nad zalewem, który jest dobrze zagospodarowany, korzystają ze ścieżek spacerowych i rowerowych wytyczonych wśród lasów sosnowo-jodłowych i bukowych z doskonale zachowaną, bogatą roślinnością poszycia. Istnieją również dobre warunki do uprawiania sportów zimowych na okolicznych stokach roztoczańskich. Region Krasnobrodu jest w szczególny sposób chroniony, gdyż jego tereny przylegają do Roztoczańskiego Parku Narodowego. Czyste, ekologiczne powietrze sprzyja lecznictwu.

Atrakcje Turystyczne:

Nordic Walking

Liczne trasy ścieżek spacerowych zachęcają do czynnnego odpoczynku po uroczych zakątkach Krasnobrodu i całego Roztocza.

Wędkarstwo

Dla miłośników wędkowania zapraszamy nad zalew wypoczynkowy i okoliczne łowiska. Wokół zalewu znajdują się ścieżki spacerowe oświetlone nocą.

Spływy Kajakowe

Popularną rozrywką na Roztoczu są spływy kajakowe. Takiej formie spędzania wolnego czasu sprzyja łagodne ukształtowanie terenu i stosunkowo płytkie, leniwe rzeki.

Ścieżki Rowerowe

Miłośnikom jazdy rowerem polecamy wycieczki rowerowe po oznakowanych trasach (czerwoną,niebieską,czarną).

Zalew, Baseny

Zalew kąpieliskowy i baseny w Krasnobrodzie przyciągają co roku tysiące plażowiczów, którzy szukają w wodzie ochłodzenia. Liczne atrakcje cieszą dzieci i dorosłych.

Ścieżka Edukacyjna Dinozaury

Na prawie 2 hektarowej powierzchni znajduje się ok. 30 makiet gadów z różnych okresów historii Ziemi.

Park linowy

Park Linowy w Krasnobrodzie jest świetną zabawą dla osób szukających mocnych wrażeń ale także dla tych, którzy pragną pokonać własne słabości.

Zielone Kuligi

Czyli przejażdżki bryczką po malowniczej okolicy. Bardzo często kończą się wspólnym ogniskiem z pieczeniem kiełbasek.